Nebudeš človekom?!

Autor: Katarína Mrvečková | 16.12.2012 o 16:23 | Karma článku: 16,36 | Prečítané:  888x

Raz sme u nás mali kňaza. Bol...mladý, ale zásadový. Láskavý, ale prísny. Vnímavý a spravodlivý. Povedali by ste, muselo sa vám sveta žiť? Kdeže! K chybám som sa ešte nedostala...

Viete, ten náš pán farár mal niekoľko skutočne „donebavolajúcich“ chýb. Chodieval s chlapcami hrať futbal. Pravidelne. Babky z kostola to neradi videli. Vraj sa to nepatrí. Veď mu aj jedna pohrozila palicou, keď meškal na zápas a krátil si cestu do telocvične preskakovaním farského plota, že to na toho lumpa jedného požaluje pánu farárovi. Ale to ešte nič nebolo. Jeho najväčšie hriechy vyplávali na povrch až postupne. Keď ho videli v kine a na...bojím sa to napísať... na kúpalisku! Inkvizícia dosť dlho tieto jeho výstrelky vydržala, ale...nakoniec to už bolo neakceptovateľné, a milého pána farára poslali na prevýchovu.

 

Pamätáme si ešte na Jána Pavla II.?

 

Kňaz má byť separovaný od ľudí. Má byť manažérom majetkov, ktorý drží „hubu a krok“. Nesmie si za žiadnu cenu ísť zacvičiť, nesmie ísť na koncert, rozhovor s ľuďmi musí obmedziť na komunikáciu spoza oltára, a o ostatné nech sa nezaujíma. Má predsa na viac. On JE viac.

 

Nikdy sa nikto z nás nedozvie celú pravdu o Trnave. A nielen o nej. Ale mne sa jednoducho nechce veriť tomu, že ak niekto dokáže na ľudí pozerať aj inak ako zhora je to dôvod na odpratanie a zákaz hovoriť. Ibaže to bolo celkom inak?

 

Ja som dnes videla zúfalého Človeka z radov Cirkvi, ktorý bol prinútený hovoriť. A vy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?