Spravme si poriadok v slovíčkach

Autor: Katarína Mrvečková | 12.2.2015 o 23:00 | Karma článku: 7,63 | Prečítané:  886x

Vlaky zadarmo pre dôchodcov a študentov zaraďme do slovníka pod heslo „predvolebná kampaň“. Odstúpenie z funkcie najvyššieho ústavného činiteľa pre (dnes prachom zapadnutú) kauzu CT zaraďme pod „ľudské rozhodnutia“. A áno, od zajtra si budem každé ráno poslušne vtĺkať do hlavy aj to, že úplatky v zdravotníctve si raz a navždy musím preklasifikovať na „zákonom stanovený dar“. Lebo TOTO je normálne. 

Aby som lepšie porozumela. Celý rok chodím do práce. Rozdiel medzi mojou hrubou a čistou mzdou je cca 33% mesačne. Na PN som za posledných 8 rokov nebola ani raz, a ani mesiac som neodpracovala „načierno“. Teda predpokladajme, že štát dostal čo mal. Zrazu sa mi stane, že musím ísť k lekárovi a nedajbože bude z toho nejaká operácia (ale v dnešnej dobe možno postačí aj neočakávaný odber krvi). Keďže ma lekár vyhodnotí ako „chudobnú“, ale aj tak patriacu do kategórie tých, ktorí nemajú smolu, lebo ešte na to predsa len majú, tak ma požiada o dar. Lebo zákon mu umožňuje pýtať „poplatok nesúvisiaci s poskytovaním zdravotnej starostlivosti“.

Správne tomu rozumiem, že zákon mi vlastne ukladá priniesť so sebou minimálne 800 eur a 2 mrazené kačice? A že tak mám urobiť „bez očakávania nejakej výhody“ a bez toho, že by som si niečo predplácala? (A ešte hádam aj bez vyzvania...)

PS1.: Len tak uvažujem. V tom zákone bude aj príloha s námetmi na pomenovanie jednotlivých zložiek tohto korupčného sadzobníka? A potom...je normálne, že toto sa odvysiela vo večernom spravodajstve celému Slovensku? Že sa to nikto ani len nesnaží utajiť? Oni nás tam všetkých už musia mať naozaj zaradených v inej inteligenčnej skupine...!!!

PS2.: Musela som skutočne odolávať, aby som tento článok nezaradila do kategórie "kultúra"...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Trump sa stane 45. prezidentom Spojených štátov

Donald Trump sa v piatok 20. januára stane oficiálne 45. prezidentom USA.

PRIMÁR

Prečo sa vám oplatí skoncovať s cigaretami

Vypočítajte si na kalkulačke SME o koľko si skracujete život a koľko peňazí strácate.


Už ste čítali?