Bola som dobrým anjelom ľudí, ktorí zomreli

Autor: Katarína Mrvečková | 3.7.2011 o 23:08 | (upravené 3.7.2011 o 23:20) Karma článku: 13,90 | Prečítané:  2446x

Po dlhom čase sme si dohodli spoločný obed s kamarátkou. Tá kamarátka je náhodou bývalá redaktorka televízie, ktorá vie aj to, čo väčšina z nás len tuší, no pre mňa hlavne človek s pragmatickým, poväčšine až chlapsky príjemným pohľadom na svet, za čo by ju bolo málo zlatom vyvážiť. Prebrali sme všetko možné. Rodiny, prácu, seba samé, aj to, ako človek nemôže prejsť mestom bez toho, aby od neho na každom rohu nepýtali peniaze na všetky tie známe a menej známe zbierky, ktoré aj tak idú bohviekam. A tak som sa jej priznala, že už pár rokov z môjho účtu putuje každý mesiac neveľká suma na iný účet, na čo sa ona na mňa pozrela so zjavným začudovaním, a povedala len: „Katuška, načo to robíš? Tu pomáhaš, tam pomáhaš, kto raz tebe pomôže?“

 

Cestou domov som premýšľala, a večer, keď moja dcéra zaspala, som sa po dlhšom čase prihlásila na môj osobný účet v neziskovke, ktorej peniažky posielam, a ktorá ich potom rovnako každý mesiac pošle inej rodine. Klikám na záložku „Komu pomáhate“, a zisťujem niečo, z čoho ma ešte aj teraz mrazí. Štyria mŕtvi. Jedna mamina, dvaja otcovia a jeden chlapec. Ľudia, ktorých som v živote nevidela. Zrazu mi boli neuveriteľne blízki, a ako som zistila, osud každého z nich bol všetkým iným len nie prechádzkou ružovou záhradou.

 

Už ste asi pochopili, že meno tej neziskovky, (pretože slovíčko „názov“ pri nej vyznie priam neľudsky), je Dobrý anjel. Je to úžasné, že nás všetkých, ktorí prispievame tou svojou troškou v nej volajú tak veľkolepo Dobrými anjelmi. I keď je to asi trochu mätúce. Tými naozajstnými anjelmi sú predsa aj tak lekári, ktorí trávia neskutočné hodiny v práci pri ich lôžkach, sestričky, ktoré sa o nich starajú, ale hlavne ich rodiny, ktoré prežívajú choroby, komplikácie, a... aj smrť.

 

Kto mne pomôže? Nemôžem s istotou povedať, že to budú ľudia. Takí či onakí, Dobrí alebo dobrí anjeli. Ale spolieham sa na Pánbožka. A kým som zdravá, a pomáha mi Ten hore, budem skúšať robiť to isté aj ja. Bez nároku na vrátenie toho mála, ktoré teraz „investujem“.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?