Otvorili sa dvere na mojej triede...

Autor: Katarína Mrvečková | 7.9.2011 o 22:52 | Karma článku: 16,03 | Prečítané:  23929x

a kolega v nich povedal len jednu jedinú vetu. Zomrel Palo Demitra.   A tak teraz sedím a premýšľam. Už cestou domov som počula názory o tom, ako sú Demitrovci zabezpečení a nič im nebude chýbať. No a? Väčšina Slovákov vidí milióny, ktoré zarobil, ale už menej drinu, ktorá je za nimi. Neustále cesty. Aj lietanie. Náročná a dlhá sezóna na úkor rodiny, manželky a detí. Na úkor seba samého, svojho zdravia, pocitov, chcenia a nechcenia. Prvých detských krokov, prvých slov, ich úspechov a neúspechov. Manželka, ktorá je sama možno viac ako ktokoľvek z nás. Žena, ktorá stála v tieni veľkého Pala, ale ktorá stála vedľa neho.

Pár týždňov „dovolenky“ v exotických destináciách? Alebo možno skôr aspoň čiastočné zotavovanie sa z úrazov, ktorým sa celé mesiace dobrovoľne vystavoval? Otĺkanie na ľade, hra so zaťatými zubami (ak ich ešte mal), milión menších a väčších otrasov mozgu, desiatky chirurgických zákrokov. Bolesť. Tá neurčitá (?) veličina, ktorej sa každý z nás bojí. Fyzická aj často aj psychická. Nie týždeň, dva. Nie rok. Celý život. Ten, ktorý dnes skončil práve v čase, keď si ho väčšina z nás v jeho veku najviac užíva. Ktovie. Možno sa aj Paľo tešil na to ako si ho začne. Už nie ako hokejový boh, medializovaná osobnosť, ale ako tak trochu obyčajný manžel, otec a chlap s nevídaným talentom, x-krát zlomeným nosom, drobnými vráskami únavy a úsmevom na tvári.

 

Veru. Mohli sme mu ruky – nohy bozkávať za jeho výkony. Škoda, že musím napísať, že len mohli. Takému obyčajne neobyčajnému človeku, ktorému nespadlo všetko samé z neba. Práve naopak. Synček mu do neho odišiel len pár rokov pred ním samým.

 

Veľký človek. Nielen Paľo. Celá jeho rodinka, ktorá zdieľala nie vždy až taký rozprávkový život miliónového hokejistu. Nikdy žiadne sťažovanie sa. Veľká pokora a obetavosť. Jeho i všetkých jeho blízkych. Lebo veľký človek je len ten, ktorý je napriek svojim kvalitám pokorný.

 

R.I.P (s našou úctou)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?